Zverejnenie príspevku / stránky na vybrali.sme.sk Tlač / PDF príspevku / stránky

16.7.13
0
Kedysi som videl v televíznych správach v 70-ych rokoch súdruha Biľaka ako obhrýza zrno a odborne pokyvoval hlavou, že je to dobré a žatva sa môže začať (pre neskôr narodených - Vasil Biľak je ten v okuliaroch, čo tak so záujmom prezerá plné klasy).Neviem, čo tým chcela  politická "špička" dokázať, možno to, že im záleží na plnom tanieri pre pospolitý ľud. 


Doba sa zmenila. Politici už nejazdia 613-kami a na polia nechodia v oblekoch. Najčastejšie v košeliach a vyhrnutých rukávoch, aby ukázali aké majú pochopenie pre ťažké dorábanie chlebíka.


Aj náš starosta pán Pilinský nezostal novej tradícii nič dlžný a sám sa vybral ešte ako nestarosta pridať pomocnú ruku pri zbere hrozna na jeseň 2010 v Bratislavskej Rači s inými pravými Račanmi.
Samozrejme neprišiel v obleku a viazanke, ale s  pracovným elánom ukázať, ako mu ako pravému Račanovi záleží na udržiavaní vinohradníckych zvyklostí a pracovných činností. Rača je od nepamäti spojená s dorábaním hrozna a bol by v tom čert, aby nám to chcel niekto prekaziť!

Avšak, chcel by som vedieť, pán Pilinský, kde sa to budete fotografovať, v akej vinici po skončení vášho funkčného obdobia?

V tejto? 

0 komentárov:

Zverejnenie komentára