Zverejnenie príspevku / stránky na vybrali.sme.sk Tlač / PDF príspevku / stránky

9.12.13
0

Musím sa podeliť s mojim zážitkom. Ako autor 2 fotografií v Račianskom kalendári (tu) na základe mailu hovorkyne m.ú. Rača som si šiel po kalendár. Osobne na miestny úrad nechodievam, ani si nespomínam z minulosti okrem sobáša, žeby som tam niekoho navštevoval.V piatok na Mikuláša ráno som sa dostavil do budovy m.ú. Rača na Alstrovej ulici, na sekretariát starostu. Budovu poznám iba zvonku.


Bol som prekvapený, v akom výbornom stave je interiér budovy. Kancelárie na vstupné karty, technologické vymoženosti ako na národnom bezpečnostnom úrade. Ďalší šok ma čakal až v kancelárii sekretárky starostu. Tak vážení, za takú rozľahlú kanceláriu by sa nemuseli hanbiť ani generálni riaditelia veľkých bánk!


Vyvstávajú (mi) otázky, či v dobe, že už nejakú päťročnicu svet zápasí s recesiou, rušia sa pracovné miesta, zanikajú obchodné spoločnosti, rast miezd je nula cela nula, je takýto stupeň neokázalej hojnosti primeraný? Podľa mňa nie je.

Spomenutá rozľahlá miestnosť bežne pojme v kanceláriách asi 12 administratívnych zamestnancov.

Ľud v novembri 89 mal miesto kľúčov od bytov pozdvihnúť úplne iné kľúče a dať nimi tým samozvancom, čo si myslia, že ľud je tu pre nich a machrom v komunále prináležia iba istoty a teplé miestečká!


0 komentárov:

Zverejnenie komentára