Zverejnenie príspevku / stránky na vybrali.sme.sk Tlač / PDF príspevku / stránky

0
Prvé jarné lúče Slnka nás po roztopení snehovej pokrývky nemilo prekvapili množstvom odkrytých
odpadkov povaľujúcich sa či rozfúkaných po uliciach, zastávkach a trávnatých plochách. V Rači, Krasňanoch a na Východnom je však už niekoľko rokov veľmi peknou tradíciou veľká jarná brigáda, ktorá spája susedov a obyvateľov týchto troch račianskych obvodov pri spoločnom úsilí o pekné okolie našich domovov. Tak, ako po iné roky, aj túto jar partička aktivistov z OZ Priatelia Rače organizuje Račiansku jarnú brigádu, ktorá sa z roka na rok stáva medzi obyvateľmi čoraz obľúbenejšou - nielen pre skvelý pocit z dobre vykonanej práce pri pohľade na upratané a čisté ulice, ale tiež pre nové kamarátstva a celkovo vynikajúcu priateľskú atmosféru podujatia.
Takže, kto už bol a bolo dobre, ale aj Vy, všetci noví brigádnici POZOR! :

Veľká jarná brigáda sa začína v sobotu 8. APRÍLA 2017 od 9:00. Každý, kto chce prísť a prispieť pracovitou rukou, pomocou či dobrou náladou, je vítaný. Prísť môžete na ktorékoľvek miesto stretnutia, ktoré Vám vyhovuje - na týchto miestach si Vás vyzdvihnú koordinátori - členovia OZ Priatelia Rače. U nich si tiež môžete vyžiadať potrebné pomôcky - vrecia na odpadky, rukavice alebo náradie.

Pre brigádnikov budú k dispozícii základné pracovné pomôcky (rukavice, vrecia, náradie), no ak máte možnosť priniesť vlastné, smelo prineste. Po skončení upratovania približne od 14:00 OZ Priatelia Rače pozývajú všetkých unavených a hladných brigádnikov do Obecnej záhrady MiÚ Rača na Alstrovej ulici, kde bude čakať občerstvenie a spoločné stretnutie celého upratovacieho teamu.
Už teraz sa tešíme, že po tohtoročnej brigáde opäť ostane pekná, čistá a uprataná Rača, Krasňany aj Rendez a najmä usmiate tváre unavených, ale spokojných susedov, priateľov a celých rodín, ktorí sa na tom podieľali.

Pomoc na brigáde prisľúbili tiež:
MČ Bratislava - Rača, OZ Zelená hliadka, OZ Mládež ulice, OZ Stará jedáleň, vinárstvo Dušan Žitný, bufet Šínweg
                                                                 
Tešia sa na Vás organizátori z OZ Priatelia Rače.


Fotografie z minulého ročníka brigády:

Viera Štrbáková 
OZ Priatelia Rače


0 komentárov:

Zverejnenie komentára