Zverejnenie príspevku / stránky na vybrali.sme.sk Tlač / PDF príspevku / stránky

0
Prepis videoblogu Rada Procházku „Prečo Fico narieka“ o úlohe Roberta Fica v tzv. „emisnej kauze“.

Smeráci dnes zablokovali parlamentnú schôdzu k emisnej kauze. V mene svojich 83 poslaneckých asistentov povedal dôvody predseda vládnej strany. Vraj, a to ho citujem, „SMER s predajom emisných kvót nemá nič spoločné“ a - teraz parafrázujem - idú prezidentské voľby a pán predseda kandiduje, takže sa nepatrí to riešiť. Podľa mňa toto už je za hranicou niečoho, čo človek, ktorý tu za ostatných osem rokov šesť rokov robil premiéra, môže ľuďom vôbec povedať.

Poviem to teda ja.

Emisie sa predali pod cenu, čiže so stratou pre občanov SR, za vlády, ktorú viedol SMER a osobne predseda SMER-u. Keď chcel exminister Chrbet tú zmluvu zrušiť, predseda SMER-u ho dal odvolať. Do dokonalej stability už chýba len tá klasická Ficova veta, že ide o kauzu druhej Dzurindovej vlády. Ale dve iné veci chcem, ktoré s tým súvisia.

Prvá: Tam vonku sú billboardy zdravotných sestier, ktorým štát niečo sľúbil a potom im to zobral. Vraj na ich platy chýba 50 miliónov eur. No, nechýbalo by, keby sa napríklad za prvej Ficovej vlády „nestratilo“ tých 50 mega na emisiách.
                                                                                                                        
A druhá: Opäť sa mi dnes potvrdilo to, čo som si všímal už dlhšie, a to, že predseda SMER-u to v tejto kampani bude hrať na martýra. Akože mu všetci chcú zle. Aj dnes sa zase roznariekal, že schôdza mala byť preto, aby mu niekto niečo vyčítal.

Musí to byť hrozné žiť s pocitom, že čokoľvek sa v tomto štáte deje, tak sa deje len preto, aby do Robka niekto drgol alebo ho vyšticoval. Lenže on si to takto vybral sám. Nedá sa šesť rokov lumpačiť a potom sa tváriť, že ja nič, ja muzikant, to všetko tí druhí. Toto už dal v tej kauze Privilégium, kedy najskôr hrdinsky zahlásil, že to berie na seba, a keď sa ukázalo, že ide o podvod, tak ho zrazu nebolo.

Nedá sa jednoducho byť zadobre s troma-štyrmi akcionármi a zároveň s celým národom. Predseda SMER-u si pred tými ôsmimi rokmi vybral sám, komu bude slúžiť a rozhodol sa rovnako ako Faust. Lenže navyše teraz ešte chce, aby ten účet, lebo zjavne to nebolo zadarmo, za neho uhradili ľudia, ktorí z jeho dohody s Mefistom nič nemajú. A už o dva mesiace sa tento národ rozhodne, či ten cudzí účet vráti, alebo zaplatí.


4. február 2014

Súvisiace články:

0 komentárov:

Zverejnenie komentára