Zverejnenie príspevku / stránky na vybrali.sme.sk Tlač / PDF príspevku / stránky

0
„... bežných ľudí tam hore už sa nemá kto zastať, pred zákonom si musia byť rovní úplne všetci“ 


02:05

Myslím si, že práve na to verejná ochrankyňa práv vo funkcii je, aby hovorila aj nepríjemné veci. Aby bola „drzá“ k moci, aby bola jednoducho „otravná“, pretože ona je verejnou ochrankyňou práv všetkých ľudí a ona musí byťtakým trošku nechcem povedať, že pieskom do stroja, ale niekým, kto dáva taký ten korektív a dáva tú spätnú väzbu.

... o nič iné nešlo než že pani ombudsmanka, verejná ochrankyňa práv, chcela ponúknuť vláde SR svoj pohľad na tú vec. My sme nehovorili, že takto to je, my vieme, čo sa stalo, ako to má byť. My sme chceli, aby sa o tých veciach hovorilo a kto iný to má spraviť ako verejná ochrankyňa práv?

Lebo naozaj ten problém dnes na Slovensku je, pán redaktor, že tých bežných ľudí tam hore už sa nemá kto zastať. A nielen samozrejme, že jednej skupiny, druhej skupiny, všetkých. Lebo tu ide naozaj o nejakú základnú rovnováhu a o rovnosť pred zákonom. A pred zákonom si musia byť rovní úplne všetci, aj tí na spodnom konci spoločnosti, aj ti na úplne hornom.

Zákon sa musí vzťahovať na každého rovnako a to je dnes náš problém. Nie že legislatíva, že sú medzery v legislatíve. Iste, nejaké tam sú, ale ich plátanie nikdy nevyrieši ten problém. Problém máme v tom, že tie zákony, ktoré máme, sa nevzťahujú na každého rovnako. A napokon, aby som to premostil, to je jedna z mojich hlavných ambícií v úrade.

Časť prepisu rozhovoru
kandidáta na prezidenta Rada Procházku
s Braňom Závodským
v rádiu Expres

Súvisiace články:

0 komentárov:

Zverejnenie komentára