Zverejnenie príspevku / stránky na vybrali.sme.sk Tlač / PDF príspevku / stránky

0
Jeden z developerov predáva svoj produkt na prírodnej báze - bývanie vo vinici a v zime možnosť bežkovania. Garantuje harmóniu, pohľad na Karpaty a dobré víno. To čo je v skutočnosti, je práve naopak. Mnohí nemajú výhľad žiadny, možno tak susedom do okna, vinice sú zdemolované a na bežky sa treba dopraviť na Pezinskú babu. To už rovno mohli na prospekt pridať aj kúpanie na Istriji. Aj tam sa treba dopraviť a nie je to nereálne.Ako (sa) začína celý developerský švindeľ?
Úplne na začiatku je krásny rodiaci vinohrad. Pod lesom, alebo v jeho tesnej blízkosti. Neďaleko je infraštruktúra (dopravná sieť, energetická sieť...). Ideálne podmienky pre developerský ošiaľ.


Vinice časom buď spustnú - majiteľom sa to neoplatí obrábať, vstupy sú vysoké, výstupy nízke a neisté. Štátna politika (clo na dumping a ochrana domáceho trhu) absentuje. 

Alebo sa rodiace vinice v priebehu zimných mesiacov "zázračne" zmenia na stavebný pozemok. Asi takto.A rozostavaná stavba/y je iba otázkou pár mesiacov.


A takto vyzerá romantický výhľad a harmónia pre každého. A výhľad na Karpaty treba umocniť popíjaním dobrého vína, najlepšie z druhého konca Zeme.0 komentárov:

Zverejnenie komentára